• Nur

Sahanda Bardak Altığı Yapalım! 🥚🐣

Eşim bir yumurta hastası, bense nefret ederim. 😊 Ama postlarda en çok kaydedilen bardak altlıkları olunca o zaman bir tane beraber yapalım dedim. Adımları aşağıda paylaşıyorum:


Modeli kumaşa çizdim. Burada karbon kağıdı kullanmadım, örnek görseldeki modele bakarak yamuk yumuk bir şeyler çizdim. Hatta görsellerde göreceksiniz yamuklukları beğenmediğim kısımları düzelttim. 😁


İpi iğneye geçirme, kumaşı kasnağa geçirme gibi adımları daha önceki yazılarda paylaşmıştım. Detaylara blog sayfasından ulaşabilirsiniz.


Şimdi sıkı ve tok bir görüntü istediğim için ve aynı zamanda sarının beyazdan daha basık gözükmesini istediğimden en düşük boylarda çalıştım. Yumurtaların sarılarını 2-4 numara arasında yaptım. Tabi bu boylar kullandığınız kaleme göre değişir, kullandığınız kalemde boy ölçü ayarı yoksa da sorun yok, standart boyda çalışmış olursunuz.


Dairenin en dış halkasından başlayıp iç halkalara doğru devam edip, ortada tamamladım. Doğrusal ilerlemek görüntünün de doğrusal olmasını sağlayacaktır.


Sarılar bitince, ipi beyaz ile değişip, yine modelin en kenar çizgisinden başlayıp, içe doğru doğrusal bir şekilde ilerledim. Bu kısımda da 2-4 arasında çalıştım ama 4-6 arası ya da direkt 4'te olabilir.

Ve bitti. Çünkü çok kolaayy. 🥳 Biraz makasla ortalığı toparladım, ipleri kestim ve kenarlardan kumaşı temizledim. Dikiş makası kullanmama rağmen köşeleri daha ince uçlu makas ile almam gerekti. Bıyık makası kullandım. 🤭 Bu kısımda dikkat edilmeli, modeli de kesebilirsiniz hiç farkında olmadan. 😊

En küçük boyda çalıştığımdan çok sıkı bir işleme oldu, kesim bitince üstünden ütü ile geçtim. Bu tip kenarlardan sıfır kesilen çalışmalarda sökülmeyi önlemek için tutkallamakta fayda var.


Kullanıma hazır. Kirlenirse at makinaya 30 derece yıka. 🕺

#punch #punchneddle #punchnakisi

58 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

©2020, Nur Punch Atölyesi tarafından Wix.com ile kurulmuştur.