• Nur

Adım Adım Punch Nakışı🚶‍♀️

En son güncellendiği tarih: 17 May 2020

Daha önceki yazımızda ipi iğneye nasıl geçireceğimizi anlatan bir içerik paylaşmıştık. Şimdi de görsellerle tekrar adım adım paylaşıyoruz. Bu kez sonuna kadar tüm aşamaları anlatmaya çalışacağız. 😊


1. Örneği Kumaşa Çizme ✍


Kolay örnekleri hiçbir aracı yöntem kullanmadan direkt eliniz ile çizebilirsiniz. Fakat çizimine pek güvenemeyenler için iki yol daha var. Karbon kağıdıyla kumaşa geçirme ya da ışık alan bir cam üzerinden modeli kumaşın arkasına koyup ön yüzünden üstünden geçme. Karbonu herkes bilir, ışık alan cam örneğini görsellerle gösterelim:


2. Kumaşı Kasnağa Geçirme 🥢


Normalde vidalı kasnak üstte, kumaş arada olacak şekilde geçirilir evet ama punch nakışında rahat ve kolay işleme yapmak istiyorsak kumaş fazlasıyla gergin olmalı. Kasnaklar plastik olduğunda bu gerginlik uzun sürmüyor, sık sık vidayı açıp gerdirmek gerekiyor. Ahşap kasnaklarda bu durum daha az yaşanıyor. Biz plastikler için bir yöntemle geldik:


3. İpi İğneden Geçirme 🧵


Evet üstte de daha önce bahsettiğimiz gibi bu adımları daha önceki yazımızda paylaşmıştık, şuradan ulaşabilirsiniz. Şimdi de görsellerle destekliyoruz.
4. Her Şey Hazır, İşlemeye Başlayabiliriz 🎬


İnce ya da kalın uçlu iğne fark etmez hepsinde aşamalar aynı. Buyurun:

4. Bitti, Temizlik Zamanı 🧹


İpleri kesin ve ortalığı toparlayın. 😊


Artık ürününüz elinizde. Güle güle kullanın. 😍#punch #punchneedle #punchnakisi
Kaynak: studio-koekoek

199 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

©2020, Nur Punch Atölyesi tarafından Wix.com ile kurulmuştur.